Anasayfa / Bankalar / Ziraat Taşıt Kredisi

Ziraat Taşıt Kredisi

Uzun süredir hayalini kurduğunuz arabayı almak için nakit paranız yoksa ve bunun için taşıt kredisi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız Ziraat Bankası taşıt kredisi ürünlerine mutlaka göz atmalısınız. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan Ziraat taşıt kredisi ürünleri arasından kendinize uygun bulduğunuz birini seçebilir ve kısa bir süre içinde aracınıza kavuşabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere en güncel Ziraat taşıt kredisi ürünlerini tanıtmaya çalışacağımız gibi taşıt kredisi başvurusunu hangi kanalları kullanarak yapabileceğinizi ve gereken belgelerin neler olduğunu da açıklamaya çalışacağız.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Çeşitleri

Ziraat taşıt kredisi ürünleri farklı ihtiyaçlar ve tercihler göz önüne alınarak hazırlanmış kredi ürünleri olarak dikkat çekmektedir. Bu kredileri taşıt kredisi, indirimli taşıt kredisi, komisyonsuz taşıt kredisi ve transfer taşıt kredisi başlıkları altında ele alabiliriz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat araç kredisi denildiğinde akla ilk gelen kredi türlerinden biri Ziraat Bankası taşıt kredisidir. Bu kredi ile satın almak istediğiniz araç 0 ya da ikinci el olsa da 48 aya varan vadeler ve uygun faiz seçeneklerinden faydalanmanız mümkündür. Taşıt kredisini 0 km ya da en fazla 5 yaşındaki araçlar için ve en fazla 48 ay vade ile kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası taşıt kredisi ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi şartıyla minibüs ve kamyonet gibi hafif ticari araçların alımında da tahsis edilebilmektedir. Ziraat Bankası araç kredisinde teminat olarak araç rehni alınmakta ve Ziraat Bankası lehine rehin tesis edilmektedir. Şubeler gerekli gördükleri hallerde ek teminat da talep edebilmektedirler. Ziraat Bankası araç kredisi kullanımı süresince hem hayat sigortası hem de KASKO yapılması zorunludur. Ziraat taşıt kredisi için başvurunuzu tüm Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası internet sitesi ve internet şubesi üzerinde, Ziraat Mobil’e giriş yaparak, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak ya da ATM’leri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İndirimli Taşıt Kredisi

Ziraat araç kredisi denildiğinde öne çıkmayı başaran kredi türlerinden biri de indirimli taşıt kredisidir. Bu krediyi kullanarak kredi alırken istediğiniz kadar peşin ödeme yapabilir ve böylece hem faiz oranını hem de taksit tutarlarını azaltma fırsatını yakalayabilirsiniz. Satın alacağınız araç bedelinin bir kısmını kendi kaynaklarınızla finanse etmeniz halinde daha düşük tutarlı taksit ödemeleri yapabilirsiniz. Ziraat Bankası indirimli taşıt kredisinden faydalanmak için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Bu krediyi kullanmak için gereken belgeler ise başvuru formu; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi, gelir belgesi, serbest meslek mensubu iseniz bağlı olduğunuz mesleki kuruluştan alacağınız üye olduğunuza dair belge fotokopisi; tüzel kişilik iseniz ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisidir. Şubeler gerekli gördükleri takdirde başka belgeler de talep edebilmektedirler.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası araba kredisi olarak da bilinen Ziraat taşıt kredisi türlerinden biri de komisyonsuz taşıt kredisidir. Bu krediyi 0 km ya da maksimum 5 yaşındaki taşıtlar için kullanmanız mümkündür. En fazla 48 ay vade yapılabilmektedir. Minibüs ve kamyonet gibi hafif ticari araçların ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi şartıyla kullanılabilen bir kredi türü olan komisyonsuz taşıt kredisinde araç üzerine Ziraat Bankası lehine rehin tesis edilmektedir. Bunun yanı sıra gerekli görülürse ek bir teminat da talep edilebilmektedir. Ziraat Bankası komisyonsuz taşıt kredisi kullanılan süre boyunca hayat sigortası ile KASKO yapılmaktadır. En popüler Ziraat Bankası araba kredisi türlerinden olan komisyonsuz taşıt kredisine başvuru yapmak için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport; başvuru formu; gelir belgesi; serbest meslek mensupları için bağlı bulundukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi, tüzel kişilik ortağı olan kişilerin ortağı bulundukları şirkete ait sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve şube tarafından istenilebilecek ilave belgeler başvuru için yeterli olmaktadır.  

Ziraat Bankası Transfer Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası transfer taşıt kredisi en gözde Ziraat araba kredisi çeşitlerinden biridir. Bu kredi sayesinde daha önce başka bir bankadan kullanmış olduğunuz taşıt kredisini Ziraat Bankası’nda yapılandırabilir ve daha düşük faiz oranları sayesinde taksit tutarlarınızı azaltabilirsiniz. Ziraat Bankası transfer taşıt kredisi 0 km taşıtlar ile en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilen bir kredi türüdür. Maksimum vade süresi 48 aydır. Hafif ticari araçların alımında da ruhsatlarında hususi olarak kaydedilmesi şartıyla Ziraat Bankası transfer taşıt kredisi kullandırılabilmektedir. Ziraat Bankası oto kredisinde kredi süresince hayat sigortası ve KASKO yapılmakta olup, satın alınan aracın üstüne banka teminat rehni tesis etmektedir. Eğer gerekli görülürse ek teminat da talep edilebilmektedir. Diğer taşıt kredilerinde olduğu gibi transfer taşıt kredisinde de başvuru formu; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport; çalışma durumuna gösterir gelir belgesi; serbest meslek sahipleri için bağlı bulundukları meslek kuruluşlarından alacakları üyelik belgesi fotokopisi; tüzel kişilik ortağı olan kişilerden ortak olunan şirkete ait sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve şube tarafından istenebilecek ilave belgeler gerekmektedir.  Ziraat Bankası taşıt transfer kredisi başvurusu sadece Ziraat Bankası şubelerine yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Oto Kredisi Hesaplama

Çekeceğiniz Ziraat oto kredisi için ne kadar geri ödeme yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası’nın internet sitesinde bulunan taşıt kredisi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi türünü seçtikten sonra almak istediğiniz kredi tutarını ve vade süresini yazıp “Hesapla” butonuna bastığınızda istediğiniz tüm bilgileri görüntüleme şansını yakalayacaksınız.  Hem aylık ödemeniz gereken taksit tutarını, hem de faiz oranı ile yıllık maliyet oranını görüntüleyebileceğiniz bu sayfada ayrıca ödeme tablonuzun nasıl olacağını da görebilirsiniz. En güncel Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyalarından haberdar olmak için bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası taşıt kredisi ürünleri araç almayı düşünen birçok tüketicinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise farklı özelliklere sahip olan ve değişik ihtiyaçlara hitap eden taşıt kredisi türlerine sahip olmasının yanı sıra düşük faiz oranları ve uzun vade süreleridir. Sizde sıkıntı çekmeden araç satın almayı düşünüyorsanız mutlaka Ziraat taşıt kredisi ürünlerini detaylı bir şekilde incelemeli ve kendiniz için en uygun şartları taşıyan kredi ürününe başvurmalısınız. Bilindiği üzere ödeme güçlüğüne düşülen ve zamanında ödenmeyen kredi borçları kişilerin kredi notlarını düşmesine yol açabilmektedir. Kredi notunun düşmesi ise ileride doğacak kredi ihtiyaçlarında kişilerin taleplerinin reddedilmesi anlamına gelecektir. Taşıt kredisi çekmeden önce aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizden emin olmalı ve faiz oranı düşük olsun diye vade süresini kısa tutmamalısınız.

Gerek Ziraat Bankası’nın diğer kredi ürünleri gerekse de ülkemizde bulunan diğer bankaların sunmuş olduğu kredi ürünleri hakkında detaylı bilgiler edinmek için sitemizde yer alan “Bankalar” ve “Krediler” kategorilerini inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra arama motorumuza istediğiniz kelimeleri yazarak en kısa süre içerisinde bilgi edinmek istediğiniz konuya ulaşabilirsiniz. En güncel finansal haberler ve merak ettiğiniz tüm finansal konular için sitemizi takip etmeye devam edin!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

finansbank

İcralık Olanlar İçin Finansbank Kredi Şartları

Çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödeyemeyip icralık olan çok kişi bulunuyor. Siz de ...