Anasayfa / Kredi Kartı / Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme

Zaman zaman hepimiz kredi kartı ile peşin harcamalar yapabilmekte ancak sonrasında ödeme zorluğu yaşayacağımızı düşündüğümüz için bu harcamayı taksitlendirmek isteyebilmekteyiz. Eğer Ziraat Bankası kredi kartı kullanıyorsanız ve yaptığınız bir harcamayı nasıl taksitlendirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Ziraat Bankası Sonradan Taksitlendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemi ile kredi kartı ile yapmış olduğunuz peşin bir harcamayı 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitlendirmeniz mümkündür. Taksitlendirme yapabilmeniz için harcama tutarınızın en az 100 TL ve en fazla 10.000 TL olması gerekmektedir. Ziraat Bankası gereken hallerde bu miktarları değiştirme hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemi yapmak isteyen pek çok kişinin en çok merak ettiği konu bu işlem için herhangi bir ücret ödemelerinin gerekip gerekmediğidir. Ziraat Bankası bu işlem için herhangi bir ücret almamaktadır. Sadece faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır.

Yaptığınız peşin alışverişi dönem içi hareketlere yansımadan önce SMS ile başvuru yaparak kredi kartı taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer harcama dönem içi hareketlere yansımış ise hesap kesim tarihinde önce 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezini arayarak, internet şubesini kullanarak ya da yine SMS yolu ile kredi kartı taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Yapılan harcama ekstreye yansımış ise taksitlendirme işlemini yapmak mümkün olmamaktadır.

Ziraat Kart (ücretsiz kart) ve Business Kart ile yapılan peşin harcamalar için Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemini yapmak mümkün olmamaktadır. Aynı şekilde MaxiPuan kullanılarak yapılan peşin harcamalar için de kredi kartı taksitlendirme işlemini gerçekleştirmek söz konusu değildir.

Ziraat Bankası sonradan taksitlendirme işlemini iptal ettirmek isterseniz işlemi yaptığınız gün Müşteri İletişim Merkezini aramanız gerekmektedir. Daha sonra iptal işlemleri gerçekleştirilmemektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...