Anasayfa / Kredi Kartı / Yapı Kredi Worldcard Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Yapı Kredi Worldcard Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

25 yıldır tüketicilerin kullanımına sunulmuş durumda olan Worldcard, The Banker tarafından seçilen ve dünyanın en değerli 10 kredi kartı arasına giren ilk ve tek Türk kredi kartı olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu yazımızda sizler için World özelliklerini, avantajlarını ve bu kartı almak için nasıl başvuru yapabileceğinizi ele aldık.

Worldcard Özellikleri

Worldcard anlaşmalı tüm World üye işyerlerinde Worldpuan kazanılmasına ve taksit olanaklarından faydalanılabilmesine imkan tanıyan bir kredi kartıdır. Kazanılan Worldpuanlar ile yine üye iş yerlerinde ücretsiz bir şekilde alışveriş yapılabilmektedir.

Worldcard’ın sunmuş olduğu diğer bir hizmet ise Hızlıcep uygulamasıdır. Hızlıcep sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bir SMS göndererek Turkcell Hazır Kart TL paketi yüklemeniz mümkündür.

Bunların yanı sıra Worldcard’ı kullanarak 5-12 ay arası sabit ve uygun faiz oranlarıyla taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

Worldpuan Nedir?

Worldcard ülkemizde en çok kullanılan kredi kartıdır. Bu kart ile World amblemi bulunan 200 binden fazla anlaşmalı iş yerinden Worldpuan kazanılabilmektedir. Kazanılan bu puanları dilerseniz para yerine kullanarak alışveriş yapabilir ya da biriken puanlarınızı Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planı’na aktarabilirsiniz. Kazanılan her 2 Worldpuan üye iş yerlerinde 1 kuruş değerinde olup, 10 TL değeri bulunan bir ürünü 2.000 Worldpuan kullanarak alabilirsiniz.

Müşteri Limiti Nedir?

Birden fazla Yapı Kredi kredi kartınız bulunuyorsa, müşteri limiti sayesinde bu kartları tek bir limit üzerinden yönetebilirsiniz. Bütün kartlarınızı kullanarak toplamda en fazla müşteri limitiniz kadar harcama yapmanız mümkündür.

Worldcard Şifresi Belirleme

Worldcard’ınız için yeni bir şifre belirlemek istiyorsanız bunun en kolay ve hızlı yolu SMS göndermektir. Bunu yapmak için SIFRE yazıp boşluk bırakmanız, kartınızın son 4 rakamını ve kartınızın arkasında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını aralarında boşluk bırakarak yazmanız ve ardından kendi belirleyeceğiniz 4 haneli şifrenizi yazarak 4440’a kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Dileseniz Yapı Kredi Bankası’nın web sitesi üzerinden de şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bunun için sitede bulunan “Başvuru Merkezi” bölümüne girmeniz ve sırasıyla “Kredi Kartı-Kredi Kartı Şifre Belirleme” sekmelerini takip etmeniz ve güvenlik sorularına yanıt vermeniz yeterlidir. Yine bankanın web sitesinde yer alan “Sizin İçin Buradayız” bölümüne giriş yapıp ardından “Şifre Merkezi-Kredi Kartı” sekmelerine giriş yapmanız halinde yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Harcama Taksitlendir

Worldcard’ın sahip olduğu bir diğer fonksiyon da “Harcama Taksitlendir” fonksiyonudur. Bu özellik sayesinde peşin yapmış olduğunuz alışverişlerinizi taksitlendirebilir veya taksitli yapmış olduğunuz alışverişlerinize daha fazla taksit ekleyebilirsiniz. Taksitli alışverişlere taksit ilave etmek için Yapı Kredi İnternet Şubesi menüsünden; peşin alışverişleri taksitlendirmek içinse işlem anında cep telefonuna gönderilen SMS’den veya yine İnternet Şubesi’nden faydalanabilirsiniz.

Harcama Ertele

Harcama Ertele, peşin ve taksitli yapılan alışverişlerin 1,2 ya da 3 ay ertelenmesini sağlayan bir Worldcard fonksiyonudur. Bu fonksiyondan faydalanmak için Yapı Kredi İnternet Şubesi’nin kullanılması gerekmektedir.

Worldcard Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Worldcard’a başvurmak için kullanabileceğiniz birkaç bankacılık kanalı bulunmaktadır. Dilerseniz herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesinden başvuru yapabilir ya da internet üzerinden, SMS veya Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı kullanarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden Worldcard başvurusu gerçekleştirmek için Yapı Kredi Bankası’nın web sitesinde bulunan “HEMEN BAŞVUR” butonunu tıklayarak formu doldurmanız başvuru yapmanız için yeterli olacaktır.

SMS ile başvuru yapmak içinse WORLD yazıp boşluk bırakmanız ve T.C. kimlik numaranızı da yazdıktan sonra 4421’e mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığı üzerinden başvurmak içinse 444 0 444’ü aramalısınız.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...