Anasayfa / Bankalar / Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Çeşitleri

Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi Çeşitleri

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası sunmuş olduğu tüm ürün ve hizmetler ile olduğu kadar bireysel ihtiyaç kredisi ürünleriyle de dikkat çekmektedir. Bu yazımızda sizlerle Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi çeşitlerinin özellikleri, bu krediler için başvuru kanalları ve gerekli evraklar hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Çeşitleri

Yapı Kredi Bankası’nın sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi ürünlerini Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi, Alışveriş Kredisi, Eğitim Kredisi, Evlilik Kredisi ve Tatil Kredisi olarak sıralayabiliriz.

Mobilden ve İnternetten Şubesiz Kredi

Mobilden ve İnternetten Şubesiz Kredi, Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil’den başvuru yapılabilen ve 48 aya kadar vade seçeneği bulunan bir kredi ürünüdür. Kredinin onaylanması halinde hemen kullanılması mümkündür. Hafta sonu da dahil olmak üzere onaylanan kredi şubeye gitmeksizin kullanılabilmekte ve başvuru sahibinin hesabına yatırılmaktadır. Mobilden ve İnternetten Şubesiz Krediye minimum başvuru tutarı 1.000 TL, maksimum başvuru tutarı ise 10.000 TL’dir. Bu krediye başvuru yapabilmek için Yapı Kredi Bireysel İnternet ya da Mobil şube üyesi olmanız şarttır. 7/24 Mobilden ve İnternetten Şubesiz Krediye başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş Kredisi

Alışveriş Kredisi çok düşük faizlerle ve masrafsız olarak sunulan bir Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredisi çeşididir. Bu krediden yararlanmak için başvurabileceğiniz 2 yöntem bulunmaktadır. İsterseniz Yapı Kredi üye iş yerlerinden yine Yapı Kredi Bankası kredi kartlarından biriyle peşin olarak yapmış olduğunuz alışverişi banka şubesine giderek %100 onaylı Alışveriş Kredisi sayesinde taksitlendirebilirsiniz. Seçebileceğiniz diğer yöntem de Yapı Kredi Bankası şubelerinden birini ziyaret ederek kredi tutarınızı Alışveriş Kartı’nıza yükletmek ve dilediğiniz Yapı Kredi üye iş yerinde kullanmaktır. Alışveriş Kredisi’ne başvuru yapmak için herhangi bir Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi gerek yurt içi gerekse de yurt dışı tüm eğitim harcamaları için tahsis edilmekte olup, maksimum kredi tutarı 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Vade süresi ise en fazla 48 ay olabilmektedir. Bu krediye başvuru yapmak için Yapı Kredi Bankası şubelerinden birini ziyaret edebilir ya da bankanın web sitesi üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi

Düğün tarihi yaklaştıkça birçok kişi maddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır. Yapı Kredi Evlilik Kredisi bu durumda olan kişilerin imdadına koşan bir kredi çeşididir. Evlilik Kredisi kullanarak nişan, düğün ve balayı masraflarının yanı sıra yeni taşınacağınız evle ilgili harcamalarınızı da karşılayabilirsiniz. 48 aya kadar vade seçeneği olan Evlilik Kredisi’ne başvuru yapmak için Yapı Kredi web sitesi üzerinden Kredi Şimdi’den faydalanabilir, SMS gönderebilir (Kredi türü (boşluk) TC kimlik numarası (boşluk) aylık gelirinizi yazıp 4411’e mesaj atabilirsiniz), 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ya da istediğiniz bir Yapı Kredi Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Tatil Kredisi

Tatil Kredisi, hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlere dair yapılabilecek tüm harcamalar için tahsis edilen bir bireysel kredi ürünüdür. En fazla 48 ay vade ile kullandırılan Tatil Kredisi’ne başvuru yapmak için Yapı Kredi’nin web sitesinden yararlanabilir ya da en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel Kredi Ürünleri İçin Gerekli Başvuru Evrakları

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin kredi başvuru tarihinden önceki üç ay içinde ve başvuru sahibinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı (elektrik, su veya doğalgaz gibi) ya da üç ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi,

Gelir belgesi.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Online Kredi Başvurusu

İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güvenli Midir?

İçindekiler Online Kredi Başvurusu Yapmak Güvenli Bir Seçenek Mi?İnternet Üzerinden Online Kredi ...