Anasayfa / Bankalar / VakıfBank Kış Kredisi Kampanyası

VakıfBank Kış Kredisi Kampanyası

VakıfBank Kış Kredisi

VakıfBank müşterilerinin çeşitli nakit ihtiyaçlarını rahatlıkla gidermelerini sağlayabilmek için sıklıkla kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu yılın en çok ilgi gören VakıfBank kredi kampanyalarından biri de VakıfBank Kış Kredisi kampanyasıdır. Peki VakıfBank Kış Kredisi nedir ve VakıfBank  Kış Kredisi hesaplaması nasıl yapılır? Bu tür soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

VakıfBank Kış Kredisi Nedir?

VakıfBank Kış Kredisi tüm ihtiyaçlarınız için 48 aya kadar vade süreleri, uygun faiz oranları ve farklı ödeme seçenekleriyle kullanabileceğiniz bir VakıfBank kredi ürünüdür. VakıfBank Kış Kredisinden kamu personeli, özel sektör çalışanları ve emekliler faydalanabilmektedir. VakıfBank Kış Kredisini aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken taksitli olarak geri ödemeniz mümkündür.

VakıfBank Kış Kredisinin Özellikleri

VakıfBank Kış Kredisi kampanyasının limiti en az 2.000 TL ve en fazla 90.000 TL olacak şekilde sınırlandırılmıştır. 2.000 TL ile 90.000 TL arasında 03-48 ay arasında masrafsız bir şekilde kredi kullanmak istemeniz halinde aylık faiz oranı %1,43 olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak %0,5+BSMV ödemeniz halinde ise aylık faiz oranı %1,36 olmaktadır. Bu faiz oranlarının geçerli olabilmesi için kredi açılış gününde kredinin yatacağı hesabı 1 adet yeni fatura ödeme talimatı verilmesi, VakıfBank aracılığıyla sigorta yaptırılması ve asgari bir maaş tutarında kredili mevduat hesabı açılması gerekmektedir. VakıfBank Kış Kredisinin açılış gününde kredinin yatacağı hesabı 1 adet yeni düzenli fatura talimatı verilmemesi halinde ise faiz oranları 0,02 puan artmaktadır.

VakıfBank Kış Kredisi Faiz Maliyet Tablosu (Eşit Taksitli)

KIŞ KREDİSİ Alınacak Ücretler (TL) Maliyet Oranları (%)
Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı  
10.000 TL 48 Ay % 1.36 302,10 TL 50,00 TL % 21.8003  
90.000 TL 48 Ay % 1.43 2.767,21 TL  % 22.6511  

VakıfBank Kış Kredisinde, kredi tahsis ücreti kredi tutarının % 0.5’i olarak belirlenmiş olup, kredi tahsis ücreti üzerinden % 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) tahsil edilmektedir.. Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamasına kredi için tahsil edilen (BSMV dahil ) kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahil olup sigorta tutarları dahil değildir. 10.000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 49,22 TL; 90,000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 443,00 TL’dir. Sigorta primi, 35 yaş üzerinden hesaplanmış olup kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Garanti Bankası Kış Kredisi Kampanyası

VakıfBank Kamuya Özel Kış Kredisi

VakıfBank Kamuya Özel Kış Kredisi kamu çalışanlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçilere tahsis edilen bir VakıfBank kredi ürünüdür. Bu kredi 2.000 TL ile 90.000 TL arasında 03-48 ay vade aralığında kredi masrafsız bir şekilde kullanılmak istenildiğinde %1,41 aylık faiz oranı ile; %0,5+BSMV ödeyerek kredi masraflı bir şekilde kullanılmak istenildiğinde ise %1,34 aylık faiz oranı ile tahsis edilmektedir.

VakıfBank Kış Kredisi Faiz Maliyet Tablosu (Eşit Taksitli)
KAMUYA ÖZEL KIŞ KREDİSİ Alınacak Ücretler (TL) Maliyet Oranları (%)
Kredi Tutarı Vade(Ay) Faiz Oranı (Aylık) Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı  
10.000 TL 48 Ay % 1.34 300,57 TL 50,00 TL % 21.4547  
90.000 TL 48 Ay % 1.41 2.753,33 TL % 22.3042  

VakıfBank Kamuya Özel Kış Kredisinde, kredi tahsis ücreti kredi tutarının % 0.5’i olarak belirlenmiş olup, kredi tahsis ücreti üzerinden % 5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) tahsil edilmektedir.. Efektif Yıllık Faiz Oranı hesaplamasına kredi için tahsil edilen (BSMV dahil ) kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahil olup sigorta tutarları dahil değildir. 10.000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 49,22 TL; 90,000 TL için 1 yıllık Hayat Sigortası prim tutarı, 35 yaşındaki erkek müşteri için 443,00 TL’dir. Sigorta primi, 35 yaş üzerinden hesaplanmış olup kredi tutarı, kredi vadesi, müşteri yaşı ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Efektif Yıllık Faiz Oranı örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.

VakıfBank Kış Kredisi Hesaplama

Kullanacağınız kredi için ne kadar geri ödeme yapacağınızı, aylık ödeme tutarlarınızın ne kadar olacağını merak ediyorsanız VakıfBank Kış Kredisi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz. Bunun için VakıfBank’ın web sitesinde yer alan kredi hesaplama aracı sayfasına giriş yapmanız, kredi türü olarak size uygun olan Kış Kredisi ya da Kamuya Özel Kış Kredisi seçeneğini tıklamanız, kredi vadesini ve kredi tutarını yazarak “Hesapla” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

VakıfBank Kış Kredisi Başvuru Kanalları

VakıfBank Kış Kredisi başvurusu yapmak için dilediğiniz bir VakıfBank şubesine gidebilir ya da SMS ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile VakıfBank Kış Kredisi başvurusu yapmanız mümkündür. Bunun için aralarında birer boşluk bırakarak KREDI, T.C Kimlik No ve aylık gelirinizi yazıp 5724’e SMS göndermeniz yeterlidir. SMS metni örneği şu şekildedir: KREDI 22222222222 3000

VakıfBank Kış Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Gelir Belgeleri

VakıfBank kredi başvurusunda bulunan kişinin özel sektör çalışanı, kamu çalışanı, emekli, şirket ortağı ya da serbest çalışan olmasına ve kira geliri bulunmasına göre farklı gelir belgeleri talep edebilmektedir.

Kamu çalışanlarından turkiye.gov.tr sayfasından alınan e-bordro çıktısı ya da onaylı/kaşeli maaş bordrosu ile e-bordro getiren kişilerden çalıştığı kuruma ait kurum kimliğinin bir örneğini talep etmektedir.

Özel sektör çalışanlarından turkiye.gov.tr sayfasından alınan barkodlu SGK hizmet dökümü, son aya ait onaylı maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren iş yerince onaylanmış belge/maaş yazısı; başvuru sahibinin maaş yazısı getirmesi durumunda iş yeri onaylı maaş yazılarını imzalayan kişiye ait imza sirküleri/yetki belgeleri, başvuru sahibinin çalıştığı kurumun emekli sandığına tabi olması ve bu nedenle de SGK hizmet dökümünün bulunmaması durumunda ise iş yeri onaylı bordroları/maaş yazılarını imzalaya kişiye ait imza sirküleri/yetki belgelerini istemektedir.

Emeklilerden ise maaşlarına ilişkin banka onaylı maaş/hesap ekstresi ya da başvuru sahibi tarafından turkiye.gov.tr sayfasında alınacak barkodlu maaş dökümü talep edilmektedir.

Maaşlarını VakıfBank’dan alan kamu çalışanları, özel sektör çalışanları ve emeklilerden ise gelir belgesi talep edilmemektedir.

Şirket ortağı ya da serbest çalışanlardan güncel vergi levhası ile yıllık gelir vergisi beyannamesinin ve eklerinin yanı sıra ticaret sicil gazetesi istenilmektedir.

Kira geliri sahiplerinden kira geliri elde edilen gayrimenkule ilişkin tapu belgesi, kira kontratı ve banka onaylı hesap ekstresi talep edilmekte olup yalnızca konut ve iş yerlerine ait gayrimenkuller kabul edilmektedir.

Bunların yanı sıra mevduat gelirine sahip olan kişilerden ise banka onaylı hesap ekstresi talep edilmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

finansbank

İcralık Olanlar İçin Finansbank Kredi Şartları

Çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödeyemeyip icralık olan çok kişi bulunuyor. Siz de ...