Anasayfa / Kredi Kartı / Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir

Ticari Kredi Kartı Kimler Alabilir

Kimler ticari kredi kartın alabilir konusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Ticari kredi kartı bankalar tarafından işletmelere kolaylık sağlama amacı ile uygulamaya konulmuş olan bir kredi kartıdır. Kimler ticari kredi kartı alabilir sorusunun yanıtı ise işletme sahipleri ya da yetkililerdir. Eğer işletme sahibi iseniz sizde ticari kredi kartı kullanma hakkına sahipsiniz. İşletme sahibi olmayanların ticari kredi kartı alma şansı bulunmamaktadır. Ticari kredi kartının işletme sahiplerine sağladığı çok sayıda avantaj vardır. Örneğin kişisel harcamalarla işletme harcamalarını birbirinden ayırmasını sağlar. Aynı zamanda ticari kredi kartının limiti normal kredi kartlarına kıyasla çok daha yüksektir. Vade oranı da yine diğer kredi kartlarına oranla uzundur. Şimdi kısaca ticari kredi kartı kullanmanın ne gibi faydalar sağladığını mercek altına alalım.

Ticari Kredi Kartının Sağladığı Kolaylıklar

Yukarıda kimler ticari kredi kartı alabilir sorusunu yanıtlamıştık. İşletme sahibi ya da yetkili iseniz t ticari kredi kartı kullanabilirsiniz. Peki ticari kredi kartı kullanmak neden önemli? İşte cevapları!

Ticari kredi kartları yüksek limite sahiptir. Normal kredi kartlarına göre çok ticari kredi kartlarında daha fazla limit tanınmaktadır.

Ödeme ekranında kredi kartı ile alakalı bilgiler girildiğinde taksit seçeneklerinin bulunduğu bir ekran açılmaktadır. Bu ekran sayesinde ticari kart kullananlar çok daha kolay bir şekilde seçimlerini ve işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

BDDK tarafından 2014 yılının Şubat ayında gerçekleşen düzenleme ile birlikte tüm kredi kartlarında en çok 9 taksit yapılabilmektedir.  Ticari kart kullanıcıları telekomünikasyon, gıda ve akaryakıt gibi harcamalarını ticari kartları üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Ticari kredi kartının taksit seçenekleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak bakıldığında ticari kredi kartının sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Ticari kredi kartı almayı planlıyor ve gereken özellikleri karşılayabiliyorsanız sizde dilediğiniz an ticari kredi kartı almak için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Ticari kredi kullanmak o kadar da kolay değil. Bir çok banka zorluk çıkarabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...