Anasayfa / Krediler / Sigortası Olmayanlara Kredi Çıkar Mı?

Sigortası Olmayanlara Kredi Çıkar Mı?

Günümüzde insanlar nakit ihtiyaçları doğduğunda artık yakınlarından borç aramak yerine bankalardan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankalar kredi başvurusu yapan kişilerin başvurularını değerlendirme altına almakta ve şartları uygun olanlara kredi tahsis etmektedir. Bankaların istediği kriterler arasında kişinin kredi notunun yüksek olması ve düzenli gelirinin olması gibi kriterler yer almaktadır. Kredi çekmeye ihtiyacı olan ancak sigortalı olarak çalışmayan kişilerin en çok merak ettiği soruların başında sigortası olmayanlara kredi çıkar mı sorusu yer almaktadır. Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Bankalar müşterilerine kredi verirken öncelikle kişinin bu krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğine bakmaktadırlar. Bunun içinde kişinin sigortalı olarak çalışıyor olması oldukça önemlidir. Fakat bazı durumlarda kişinin düzenli geliri olsa dahi sigortalı olarak çalışmıyor olabilmektedir. Mesela bazı insanlar kira gelirleriyle yaşamlarını sürdürebilmektedir. Bu tür durumlarda banka kira geliriyle de kişinin kredi borcunu ödeyebileceğine kanaat getirirse kredi tahsis edebilmektedir. Tabii ki bunun için bankalar çeşitli belgeler talep etmektedir. Kira geliri elde edilen konutların tapusu ve kira kontratları gibi belgeleri bankaya sunarak kredi çekmek mümkün olmaktadır.

Sigortalı olmayanlara kredi çıkar mı sorusunu soruyorsanız kira geliriniz olmasa bile kredi çekebileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun için sizde pek çok kişi gibi sahip olduğunuz bir mülkü teminat olarak gösterebilir ve ipotekli ihtiyaç kredisi ya da ipotekli konut kredisi gibi kredi ürünlerinden yararlanabilirsiniz. İpotekli kredi ürünlerinden faydalanmayı talep etmeniz halinde sigortalı olmasanız bile bankanın size kredi tahsis etme ihtimali son derece yüksektir.

Finansal konularda merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına sitemizde bulunan kategorileri inceleyerek ulaşabilir ya da arama motorumuzdan faydalanarak çok daha kısa bir süre içinde merak ettiğiniz konudaki makalelere ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Online Kredi Başvurusu

İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güvenli Midir?

İçindekiler Online Kredi Başvurusu Yapmak Güvenli Bir Seçenek Mi?İnternet Üzerinden Online Kredi ...