Anasayfa / Genel / Sigorta Acentesi Nasıl Açılır?

Sigorta Acentesi Nasıl Açılır?

Gelir akışı sağlayan ve küçük bir işletme sahibi olmak isteyenler için sigorta acentesi açmak en ideal fikirlerden biridir. Sigortanın hayatımızın her anında yanımızda olduğunu belirterek nasıl sigorta acentesi açabileceğinizi anlatmaya başlıyoruz.

Nasıl sigorta acentesi açarım?

1) Evvela satışa sunacağınız ürünü kesinleştirmeniz gerekiyor. Sigorta şirketleri kendilerini dar bir alana hapsetmeyip çeşitlilik üzerine yoğunlaşırlar. Sizde böyle bir politika ile işe koyulup aynı anda tek bir ürün yahut tek bir alan üzerine yoğunlaşabilir, o alanda uzmanlaşabilirsiniz.

2) Ürün ya da alan hakkında kararınızı verdikten sonra işletme kredisi veya işletme sigortası için başvuruda bulunun. Ofis malzemeleri, kira bedeli, maaşlar, personel giderleri gibi tüm giderlerinizi içeren bir liste çıkarın.

3) Kısa zamanda birçok insana ulaşabileceğiniz uygun bir işyeri bulun. İçi ve dışı iyi bir şekilde korunan, resepsiyon alanı, en az 1 ofisi ve bir de konferans salonu bulunan bir işyeri olması sizin için bir avantaj olacaktır.

4) Şimdi doğru karar vermeniz gereken noktadayız. Ya kendi sigorta şirketinizi kuracak yahut büyük bir sigorta firmasından bayilik alacaksınız. Belirli şeylerin büyük holdinglerin tekeline girdiği global bir dünyada yaşıyoruz böyle bir ortamda sigorta alanında ben de kendi şirketimi kuruyorum demek cesaret ister doğrusu. Ayrıca bayilik alarak ana şirketten finansal anlamda destek alabileceğinizi de unutmayın!

5) Sigorta acentenizi açmak ya da bayilik almak için ilgili resmi kurumlara başvuru yapabilmeniz için gereken belge ve ruhsatların neler olduğunu öğrenmeli ve bunları eksiksiz bir şekilde toplamlısınız. Ayrıca sigorta acentesi bayiliği alacak ya da kendi sigorta acentesini kuracak gerçek/tüzel kişilerin Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından verilen “uygundur” belgesini alması sigorta sektöründe olmazsa olmazdır. TOBB tarafından görevlendirilen odalara uygunluk belgesi almak amacı ile başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İstenen belge ve ruhsatları eksiksiz bir araya getiren sigorta acentesi adaylarının başvuruları TOBB aracılığı ile müsteşarlığa iletilir. Acente müsteşar tarafından uygun görülürse levhaya kaydedilmesi için TOBB’a bildirilir. İşte bu bildirme acentenin uygunluk belgesi olur. Ruhsat almak için TOBB’a başvuran acenteler, levhaya kayıttan sonraki 6 aylık süre içinde en az bir sigorta şirketiyle acentelik sözleşmesi yaparlar ve başvurularını iletirler.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Sigortasızlar İçin Yaşlılık Maaşı Ne Kadar Oldu

Sigortasızlar İçin Yaşlılık Maaşı Ne Kadar Oldu ?

Bilindiği üzere emekliliği olmayan 65 yaş üzerindeki yaşlılara devlet tarafından her 3 ...