Anasayfa / Kredi Kartı / Kuveyt Türk Altın Kart

Kuveyt Türk Altın Kart

Kaliteli bankacılık hizmetleri sunan ve güvenilirliği ile beğeni kazanan Kuveyt Türk sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerle müşteri yelpazesini genişletmeye devam eden bir bankadır. Altın Kart gibi pek çok seçeneği müşterilerine sunan Kuveyt Türk, gelişmiş alt yapısı ve hızlı bankacılık işlemleri ile sektöründe söz sahibi bankalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Sizlerde dilediğiniz an Altın Kart gibi pek çok kaliteli hizmetten istifade edebilir ve hesabınızda para olmadığında bile alışveriş yamayı sürdürebilirsiniz. Kuveyt Türk Altın Kart hizmetinin ayrıcalıklarından yararlanmak tamamen sizin elinizde. İlk olarak bilmeyenler için Altın Kart nedir sorusunun yanıtını verelim.

Altın Kart Nedir?

Kuveyt Türk Altın Kart; vadesiz hesaptaki bakiyeyi kullanarak ya da hesabınızda para olmadığında karta tanımlanan ek limit (nakit avans limiti) dahilinde alışveriş yapılmasına olanak veren bir banka kartıdır.

Altın Kart Ek Hesap Limiti

En çok merak edilen konulardan biride Altın Kart ek hesap limitinin ne kadar olduğudur. Altın Kart için tanımlanabilecek ek limit, kişinin KKB puanını durumuna göre belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında Altın Kart’ı bir nevi kredi kartı olarak da değerlendirmekte mümkündür. Altın Kart’ın kredi kartına kıyasla tek farkı, yapılan herhangi bir harcama halinde ek hesap için faiz ya da komisyon gibi ekstra ücret talebinde bulunmamasıdır. Altın Kart’ın sunmuş olduğu bu özellik Altın Kart kullanıcılarından tam not almaktadır. Altın Kart’ın bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri olarak komisyon ve faiz gibi ekstra ücretler istenmiyor olması gösterilebilir.

Kartınıza KKB puanına göre; 250, 500, 1.000, 1.500 veya 2.000 TL’lik limitler tanımlanabilir. Üst limit olarak belirlenen rakam ise 2000 TL’dir. Daha alt limitlerde açılan ek hesaplar, kullanıcıları düzenli ödeme performansı sergilediği takdirde bankaya başvuru yaparak limit artırımına gidilebilmektedir.

Alışverişlerden Ne Kadar Altın Puan Kazanırım?

Altın Kartın sağladığı avantajlar neredeyse saymakla bitmemektedir. Altın Kart’ın kullanıcılarına sunduğu bir diğer önemli avantaj ise yapılan alışverişlerden kazanılan Altın Puanlardır. Vadesiz hesaptaki paradan yatığınız alışverişlerden %0.35, ek limit kullanılarak yaptığınız alışverişlerden ise %0,1 altın puan kazanabilirsiniz.

Altın Puan Hesabı

Altın Puanlar, kartınızda yer alan Altın Puan Hesabı’nızda birikir. Altın Puan Hesabı ise otomatik olarak başvuru süreci tamamlandığı zaman açılır. Altın Puan hesabınızda ki tutar 10 TL’ye ulaştığında gram altın şeklinde hesabınıza aktarılır.

Altın Kart sahibi olmak isteyenlerin kendilerine en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmeleri ve Altın Kart başvurusu gerçekleştirmeleri yeterlidir. Sizde çok kısa sürede Altın Kart sahibi olabilir ve bu kartın sunduğu avantajları değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Altın Kart, anında kart basım sistemi ile şubede basılmaktadır. Şifre alma işlemini gerçekleştirmenizin ardından sizde Altın Kart’ınızı dilediğiniz an kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk konut kredisi ve Kuveyt Türk taşıt kredisi gibi farklı birçok konu hakkında bilgi edinmek için bizi takip etmeniz yeterli!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...