Anasayfa / Kredi Kartı / Kredi Kartı Limiti Azaltma

Kredi Kartı Limiti Azaltma

Kendisine hakim olamayıp kredi kartını çok fazla kullanan ve bu nedenle ödeme güçlüğüyle karşılaşan pek çok insan bulunmakta. Bu duruma gelinmesinin en büyük sebeplerinden biri ise kredi kartı limitlerinin çok yüksek olması. Doğru bir şekilde kullanıldığında kişilere taksitli alışveriş yapmak ya da taksitli nakit avans çekmek gibi pek çok avantaj sağlayan kredi kartları kontrolsüz bir şekilde kullanıldığında ise limitin dolmasına ve ortaya ciddi miktarda bir borç çıkmasına sebep olabiliyor. Sizde kendinize hakim olamayarak kredi kartınızla gelirinizden daha fazla bir harcama yapıyorsanız kredi kartı limit düşürme yoluna gidebilirsiniz. Kredi kartı limiti azaltma yöntemi %90 oranında başarılı bir yöntem olup, harcamalarınızın düşmesini sağlayacaktır. Peki kredi kartı limiti nasıl düşürülür? İşte cevabı

Kredi Kartı Limit Düşürme

Bankalar müşterilerine kredi kartı verirken onların gelirlerini ve kredi notlarını göz önüne almaktadırlar. Eğer müşterinin gelir düzeyi ve kredi notu yüksekse belirli aralıklarla kredi kartı limiti otomatik olarak arttırılmaktadır. Kredi kartı limitinizin yükselmesini istemiyorsanız bankacılık kanallarını kullanarak bankanıza bu talebinizi iletmeli ve otomatik limit yükseltme işlemini iptal ettirmelisiniz. Kredi kartı limiti azaltma işlemi içinse kartınızın ait olduğu bankanın telefon bankacılığını arayarak ya da internet şubesine giriş yaparak kredi kartınızın limitinin kaç para olmasını istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. Ancak kredi kartı limit düşürme işlemini yaptırmadan önce gerçekçi bir şekilde düşünmeli ve aylık harcamalarınız için ne kadar bir kredi kartı limitine ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Zira belirlediğiniz kart limiti harcamalarınız için yetersiz kalırsa ve bankanızdan limitin arttırılmasını talep ederseniz bu talebinize olumlu cevap alamayabilirsiniz. Bu nedenle kredi kartı limit düşürme işlemini yapmadan önce ayrıntılı bir şekilde düşünmeli ve ardından kredi kartı limiti azaltma talebinde bulunmalısınız.

Bu yazımızda kredi kartı limiti nasıl düşürülür sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Finansal konulardaki tüm sorularınızın yanıtları için sitemizi takip etmeye devam edin!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...