Anasayfa / Krediler / Konut Kredisi / Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Tüm kredi ürünleri için olduğu gibi konut kredisi ürünleri için de bankaların müşterilerinden talep etmiş olduğu bazı belgeler bulunmaktadır. Yazımızın devamını okuyarak konut kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir sorusunun yanıtını öğrenebilirsiniz.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ev kredisi kullanmak istiyorsanız bazı belgeleri temin ederek bankaya teslim etmeniz gerekmektedir. Bankalar bu belgelerden yararlanarak hakkınızda kredi risk raporu çıkartmakta ve talep etmiş olduğunuz krediyi geri ödeyip ödeyemeyeceğinizi değerlendirmektedirler. Bankaların konut kredisi çekmek isteyen müşterilerinden talep etmiş olduğu belgeler genellikle şu şekilde olmaktadır:

-Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi

-Gelir durumunu gösterir belge

-Satın alınacak konuta ait tapu

-Başvuru sahibinin adına son üç ay içerisinde düzenlenmiş ikametgah senedi veya elektrik, doğalgaz, su ve telefon gibi fatura örneği

-Başvuru sahibi serbest meslekle uğraşıyorsa bağlı bulunduğu kuruluştan almış olduğu üyelik belgesi.

Yukarıda saymış olduğumuz belgeler ev kredisi çekmek isteyen kişilerden bankaların talep etmiş olduğu temel belgelerdir. Tabii ki bankalar inceleme yaptıktan sonra başvuru sahiplerinden başka belgeler de talep edebilmektedirler. Bilhassa tüzel kişilerin kredi başvurusu söz konusu ise talep edilen evrak sayısı da fazlalaşmaktadır.

Bankalar genel olarak krediler için kefil talep etmemekle birlikte istenilen belgelerin tesliminden sonra gerekli görmeleri halinde kefil de isteyebilmektedirler.

Konut kredisi için bankaların talep etmiş olduğu evraklar genellikle yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. Ancak bu durum bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle kredi başvurusu yapmadan önce banka ile iletişime geçerek gerekli belgeleri temin etmeniz yararınıza olacaktır.

Konut kredisinin yanı sıra diğer kredi ürünleri ilgili detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız sitemizde yer alan “Krediler” başlıklı kategorimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca arama motorumuza yazacağınız birkaç kelime istediğiniz konuya daha çabuk bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Online Kredi Başvurusu

İnternetten Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güvenli Midir?

İçindekiler Online Kredi Başvurusu Yapmak Güvenli Bir Seçenek Mi?İnternet Üzerinden Online Kredi ...