Anasayfa / Bankalar / ING Bank’tan Findeks Risk Raporu Nasıl Alınır?

ING Bank’tan Findeks Risk Raporu Nasıl Alınır?

Kredi ya da kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ancak öncelikle Findeks Risk Raporu’nuzu alarak kredi notunuz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız ING Bank sayesinde bunu kolaylıkla başarabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu Nedir?

Kişilerin ve ticari işletmelerin bankacılık sisteminde yer alan kredi kartları dahil olmak üzere kredili ürünlerine dahil borç, limit ve performans bilgilerinin özetlenerek sunulduğu bilgilendirme aracına Findeks Risk Raporu adı verilmektedir. Findeks Kredi Raporu’nda kişinin borçlarının zamanında ödenip ödenmediği, mevcut borçlarının ne kadar olduğu ve yasal takipte borcu olup olmadığı gibi bilgiler bulunmaktadır. Findeks kredi notu bütün bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı limitlerinizi ve ödeme performansınızı göstermektedir.

Findeks Risk Raporunu Nasıl Alabilirim?

Eğer ING Bank müşterisi iseniz Findeks Risk Raporu’nu RAPOR TCKN yazıp 2205’e SMS göndererek (Örnek : RAPOR 11111111111) alabilirsiniz.  Eğer ING Bank müşterisi değilseniz ING Bank şubelerinden birine giderek Findeks Risk Raporu’nu temin edebilirsiniz. Kredi notunuz yüksek ise ING Bank’tan çok özel faiz oranlar ile ihtiyaç kredisi çekme şansını yakalayabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu’nun Özellikleri

Ülkemizde bulunan bütün bankaların ve finans kuruluşlarının günlük olarak vermiş olduğu kredili ürün kullanım ve ödeme performansları dikkate alınarak kredi puanı ve risk raporu oluşturulmaktadır. Halen aktif olan ve son 5 yıl içinde kapanmış olan kredilere ilişkin ödeme raporuna Risk Raporu adı verilmektedir.

Dilerseniz SMS yoluyla Findeks Risk Raporu’nuzu alabilir ya da Findeks Risk Rapor Paketi’nin 3 ayda bir e-posta ile tarafınıza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu’nu ING Bank müşterisi olsanız da olmasanız da size en yakın ING Bank şubesinden alabilirsiniz.

Findeks Kredi Notumu Neden Öğrenmeliyim?

Findeks kredi puanınızı bilmeniz halinde kredi kartı limitinizi yükseltmek ya da kredi çekmek istediğinizde bu bilgi sizin için son derece yararlı olacaktır. Kredi notunuzun düşük olduğunu öğrenmeniz halinde başvurunuzu gerçekleştirmeden önce kredi notunuzu yükseltmek için çaba gösterebilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat EFT Saatleri

İçindekiler EFT Saatleri Ziraat BankasıEFT İşlemi Ne kadar Zamanda Gerçekleşir?EFT Yaptım Nasıl ...