Anasayfa / EFT / Havale EFT ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Havale EFT ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Günümüzde para göndermek gerektiğinde internet üzerinden kolayca bunu yapabiliyoruz. EFT işlemi sayesinde rahatlıkla sizde banka şubesine bile gitmeden para gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale ve EFT işlemi birbiri ile çok fazla karıştırılmaktadır. Ancak her ikisi de farklı şekilde kullanılmaktadır.

Havale aynı bankalar arasındaki para gönderimlerinde kullanılmaktadır. EFT ise başka bir banka hesabına para yollamak için kullanılan bir yöntemdir.

Başka bir banka hesabına para yollamanız gerektiğinde sizde EFT işlemi yapabilirsiniz. EFT nasıl yapılır bilmiyorsanız sakın endişe etmeyin. EFT işlemi oldukça basit bir işlemdir. Kısa bir süre içinde EFT işleminizi yaparak istediğiniz hesaba para aktarabilirsiniz.

EFT işlemini en basit şekilde yapabilmek için para göndermek istediğiniz hesabın IBAN numarasını bilmeniz gereklidir. IBAN numarasını biliyorsanız uzun uzadıya bilgiler doldurmak zorunda kalmazsınız. Çünkü IBAN numarası bankacılık sisteminde kişinin kimliği niteliğindedir. Siz EFT yaparken IBAN kullandığınız an karşı taraf ile alakalı bilgilere bankalar çok kolay biçimde ulaşabilmektedir. EFT işlemlerinizde IBAN kullanırsanız zamandan fazlasıyla tasarruf yapabilir ve para transferinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

EFT saatleri içinde EFT yapmaya ise ayrı bir özen göstermelisiniz. Bankanızın belirlemiş olduğu EFT saatleri dışında işlem gerçekleştirirseniz para transferinizin onaylanması izleyen ilk iş gününe kalacaktır. Bankaların EFT saatleri için sizde EFT Saatleri başlıklı yazımızı okuyup bilgi alabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017

İçindekiler EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?1-QNB Finansbank enpara.com2- Yapı Kredi Bankası NUVO3- ...