Anasayfa / Kredi Kartı / En İyi Seyahat Kredi Kartı Hangisidir?

En İyi Seyahat Kredi Kartı Hangisidir?

İçindekiler

Eğer çok sık seyahat ediyorsanız ve seyahatleriniz için kredi kartınızdan faydalanıyorsanız sizde pek çok kişi gibi en iyi seyahat kredi kartı hangisidir sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Çeşitli bankaların seyahat etmeyi sevenler için özel kredi kartları bulunmaktadır. Bu kartları kullanarak puan kazanabilir ve kazandığınız puanları kullanarak tatillerinizi çok daha ucuza getirebilirsiniz. Peki hangi bankalar seyahat kredi kartı veriyor? Şimdi bu sorunun cevabına geçelim.

1- Yapı Kredi Adios

Yapı Kredi Adios kart tüm World özelliklerine sahip bir kredi kartı olarak dikkat çekmektedir. Adios kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları seyahat harcamalarınıza katarak değerlendirebilirsiniz. Adios kart ile uçak bileti alabileceğiniz gibi, otel ve cruise rezervasyonu da yaptırabilirsiniz. Eğer yeterince puanınız yoksa Adios kartın Avanspuan özelliğinden faydalanabilir ve sonrasında World üye iş yerlerinden yapacağınız harcamalarla Avanspuanları geri ödeyebilirsiniz. Adios kart ile uçak bileti ya da diğer seyahat harcamaları için puanlar güncel bilet ve seyahat fiyatları üzerinden değerlendirilmektedir. Adios kartın sağladığı pek çok fırsattan yararlanabilmek için 444 0 444 Yapı Kredi Seyahat Hattı’nı arayabilirsiniz. Adios kart ile gerçekleştirebileceğiniz harcamalar şunlardır:

– Yurt içinde ve yurt dışında tüm anlaşmalı havayollarından uçak bileti almak,

– Yurt içi ve yurt dışı otellerde konaklamak,

– Yurt dışı gemi (cruise) seyahatleri yapmak,

– Yurt içi ve yurt dışı paket turlarından yararlanmak,

– Araç kiralamak,

– Yapı Kredi Shuttle

2- Akbank Wings

En iyi seyahat kredi kartı denildiğinde hiç şüphe yok ki akla ilk gelen kartlardan biri de Akbank Wings kredi kartıdır. Wings kart ile yapacağınız 1,5 TL alışverişten 1 Mil Puan kazanabilirsiniz. Yani 300 TL’lik bir alışveriş yaptıysanız 200 TL Mil Puan kazanacaksınız. Kazanacağınız Mil Puan’ların miktarı harcama yaptığınız sektöre göre değişiklik gösterecektir. Wings kartınızla kazandığınız Mil Puan’ları kullanarak dilediğiniz havayolundan uçak bileti alabilirsiniz. Ayrıca bu puanları kullanarak aldığınız biletler için alan vergisi ödemeniz de söz konusu olmayacaktır. Wings kartınızla otel konaklaması, tur, gemi turu ve seyahat sigortası almanız da mümkündür. Dilerseniz Mil Puan’larınızı Wings Style üyesi anlaşmalı iş yerlerinde yapacağınız harcamaları ödemek için de kullanabilirsiniz.

3- İş Bankası MaxiMiles

İş Bankası’nın müşterilerine tahsis etmiş olduğu bir kart olan MaxiMiles yine alışverişleriniz karşılığı puan kazanabileceğiniz ve kazandığınız MaxiMil’leri rahatlıkla kullanabileceğiniz bir karttır. MaxiMiles kullanarak yaptığınız 200 TL’lik her alışverişten 1 MaxiMil kazanacaksınız. Kazandığınız MaxiMil’leri ise bölge ve yolcu kotası olmadan, sabit mil tutarlarına ulaşmak zorunda kalmadan istediğiniz yur içi uçak biletini satın almanız mümkündür. Bunun yanı sıra Maximum üye iş yerlerinde MaxiMiles kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerden kazandığınız MaxiPuan’ları da birebir MaxiMil’e çevirebilirsiniz. Eğer uçak bileti almak için yeterli MaxiMil’iniz yoksa hiçbir ücret ödemeksizin Avans MaxiMil puan kullanabilir ve biletinizi alabilirsiniz.

4- Garanti Bankası Miles&Smiles

Miles&Smiles, Türk Hava yolları’nın tek resmi kredi kartı olarak en iyi seyahat kredi kartı denildiğinde öne çıkmayı başarmaktadır. Bu kredi kartını kullanarak yaptığınız tüm alışverişlerden sektöre göre farklılık gösteren oranlarda mil kazanma imkanınız bulunmaktadır. Kazandığınız mil puanları ise ödül bilet ya da refakatçi bileti alabilir ve uçun sınıfınızı upgrade edebilirsiniz. İsterseniz millerinizi alışverişlerde kullanma şansınız da bulunmaktadır. Miles&Smiles American Express ile Garanti POS’un yapacağınız tüm restoran alışverişlerinizde %40 restoran mili kazanabilir, Atatürk Havalimanı’nda indirimli vale parking, havalimanı shuttle, araç kiralama ve özel şoför hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Deniz Bonus Kredi Kartı Özellikleri

İçindekiler Deniz Bonus AyrıcalıklarıDeniz Bonus İle Nasıl Bonus Kazanılır?Deniz Bonus Kredi Kartı ...