Anasayfa / EFT / EFT İptal

EFT İptal

Para gönderimlerinin en kolay yolları arasında EFT işlemini göstermemiz mümkündür. EFT ile banka hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba rahatlıkla para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bunun için bankanızın şubesine gitmenize bile gerek bulunmamaktadır. Telefon bankacılığı ve internet bankacılığının sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak sizde ev ya da iş yerinizden bir adım dahi uzaklaşmadan para gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi sırasında bazen istemeyerek başka birinin hesabına para gönderilebilmektedir. Yanlış işlem yaptığınız zaman izlemeniz gereken yol hakkında şimdi sizleri kısaca bilgilendirelim.

EFT işleminiz için telefon bankacılığı hizmetinden yararlanmışsanız yine aynı numarayı arayarak müşteri temsilcisine EFT işlemini yanlış bir hesaba yaptığınızı söylemelisiniz. Bankanızın müşteri temsilcisi konuyla hemen ilgilenerek işlemin iptalini sağlayacaktır. Ancak işlemi iptal edebilmesi için gerçekleştirdiğiniz EFT’nin banka genel müdürlüğü tarafından onaylanmamış olması gerekmektedir. Eğer para transferiniz banka genel müdürlüğü tarafından onaylanmışsa bu durumda dilekçe hazırlamalı ve başvuru yapmalısınız. Dilekçeyle para iadesi istediğinizi belirttiğinizde yanlışlıkla para gönderdiğiniz kişinin bankası müşterisi ile iletişime geçerek paranın bilerek gönderilmediği teyit edecektir. Teyit işleminin ardından paranız size geri verilecektir.

Para transferinizi telefon bankacılığı ile değil de internet bankacılığı hizmetinden faydalanarak gerçekleştirdiyseniz hemen menüde bulunan EFT iptal butonuna tıklamalı ve yönlendirmeleri izleyerek para transferini iptal etmelisiniz. İşleminiz banka genel müdürlüğü tarafından onaylanmamışsa para gönderimini sonlandırma şansınız bu işlem sayesinde bulunmaktadır. Fakat EFT işlemi onay almışsa para iadesi için dilekçe hazırlamalı ve başvurunuzu bu şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

x

Kredi Defteri

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017

EFT Ücreti Almayan Bankalar 2017

İçindekiler EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?1-QNB Finansbank enpara.com2- Yapı Kredi Bankası NUVO3- ...