Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu

Pek çok kişi gibi sizin hayallerinizi de kendi evinize sahip olmak süslüyorsa sizde konut kredisi denilince akla ilk gelen bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası’na başvuru yapmayı değerlendirebilirsiniz. Avantajlı faiz oranları ve 120 aya varan vade süreleri ile Yapı Kredi Bankası konut kredisi sizi de cezbetmeyi başaracaktır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri

Yapı Kredi konut kredisi maksimum 120 ay vade ile tahsis edilen bir kredidir. Konut kredisi tutarı satın alınacak konutun ekspertiz değerinin maksimim %80’i oranında olabilmektedir. Eğer bu oranın üzerinde Yapı Kredi konut kredisinden yararlanmak istiyorsanız ilave konut teminatı ile değerlendirme yapılacaktır. Yapı Kredi Bankası konut kredisinden yararlanmak için yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir. Bu yaşın üzerindeki bireylere konut kredisi verilmemektedir. Yapı Kredi konut kredisinden yararlanmanız halinde taksit ödemelerinizi kendiniz seçtiğiniz dönemlerde ve tutarlarda yapabileceğiniz gibi isterseniz ara ödeme yaparak kalan taksitlerinizin tutarını da azaltabilirsiniz. İsteğiniz halinde kredinizin kalan ödemesini belirlenen tarihten önce ödeyerek kredinizi kapatmanız da mümkündür. Ayrıca eğer tek başınıza ev alma olanağınız yoksa biriyle ortak olarak da Yapı Kredi konut kredisinden yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapmak son derece kolaydır. Dilerseniz Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil Şube üzerinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisiyle ilgili detaylı bilgi edinmek ve sorularınıza yanıt almak için 444 0 445 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ve müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu için gereken belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz: nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, son 2 aya ait güncel maaş bordrosu ya da antetli kağıda yazılmış ve şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri, yetki belgesi, serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi, eğer kira geliri varsa tapu ile kira kontratı fotokopisi, başvuru sahibinin adına düzenlenmiş ve işlem tarihinden önceki 3 aya ait fatura aslı ya da ikametgah belgesi, satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi. Eğer kefil varsa bu belgelerin tamamı için gerekli olup, evrak asıllarının da başvuru esnasında gösterilmesi gerekmektedir.

About Author

Leave A Reply