EFT

Yapı Kredi EFT İptali

Hayatın koşuşturmacası arasında çoğu zaman normalde hiç yapmayacağımız hataları yapabilmekteyiz. Örneğin para transferi gerçekleştirirken yanlışlıkla başka birinin hesabına para yatırabilmekteyiz. Böyle durumlarda haliyle yaptığımız işlemi nasıl iptal edeceğimizi düşünmeye başlarız. EFT işlemi sırasında yanlışlıkla başka birine para gönderdiyseniz ve işlemi nasıl iptal edeceğinizi bilmiyorsanız yazımızı devamını mutlaka okumalısınız. Bugün sizlere Yapı Kredi EFT işlemi iptali nasıl yapılı konusunda detaylı bilgiler sunacağız.

Yapı Kredi EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir?

EFT işlemi yapıldığında işlemin gerçekleşmesi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bir bankadan başka bir bankada bulunan hesaba para aktarımı için kullanılan EFT işlemi genellikle maksimum 15 dakika sürmektedir. Yapılan işlem Yapı Kredi EFT havuzunda bekletilmekte ve onaylanmasının ardından para istenilen hesaba aktarılmaktadır. Yapı Kredi EFT iptali yapılacağı zaman bunu çok hızlı şekilde gerçekleştirmek önemlidir. Çünkü Yapı Kredi EFT saatleri içinde yapılan tüm EFT’ler hızlıca işleme konulmaktadır.

EFT işlemini iptal etmek için ilk adım olarak müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 444 0 444 numaralı telefon aracılığı ile müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ve EFT işleminizi iptal etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer EFT işleminiz Yapı kredi EFT havuzundan çıkmadıysa yani ödemeniz gerçekleştirilmediyse EFT işleminiz iptal edilecek ve paranızın size geri iadesi yapılacaktır.

Para gönderiminiz tamamlandıysa bu durumda bankanızın karşı tarafın bankası ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Haliyle böyle zamanlarda paranızın iade edilme süresi biraz uzayacaktır. Karşı tarafın bankası ile kurulan iletişim sonrasında diğer tarafın bankası müşterisine EFT işleminin yanlışlıkla gerçekleşip gerçekleşmediğini sormaktadır. Müşterisinin onayını aldıktan sonra EFT ile gönderilen paranın geri iadesi gerçekleştirilmektedir.

EFT işlemini Yapı Kredi EFT saatleri dışında yaptıysanız işiniz çok daha kolay diyebiliriz. Çünkü bankalar EFT saatleri dışında yapılan işlemlerini izleyen ilk iş gününe bırakmaktadır. Yapı Kredi Mobil Bankacılığı ya da İnternet Bankacılığı hizmetlerinden istifade ederek Para Transferleri bölümünü açabilir ve EFT İşlemlerine giriş yaparak EFT’yi iptal edebilirsiniz.

About Author

Leave A Reply