VakıfBank Kredi Kartı Alışveriş Taksitlendirme

0

Satın almayı düşündüğünüz ürüne taksit yapılmıyorsa ancak herhangi bir VakıfBank kredi kartına sahipseniz hiç üzülmeyin. VakıfBank peşine taksit özelliği sayesinde yapacağınız alışverişi sonradan taksitlendirme şansına sahipsiniz.  Alışverişinizi yaptığınız anda cep telefonunuza VakıfBank tarafından SMS gönderilir ise SMS ile aksi takdirde İnternet Bankacılığı aracılığı ile 12 aya kadar taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank Peşine Taksit Kampanya Detayları

Bütün VakıfBank kredi kartları ile Peşine Taksit hizmetinden faydalanabilmektedir. Bu hizmetten yararlanabilmek için Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı uygulamalarını kullanmak mümkündür.

VakıfBank kredi kartı alışveriş taksitlendirme hizmeti 100 TL ve üzerinde tek işlemde yapılan harcamalar için geçerli olmaktadır.

VakıfBank kredi kartı taksitlendirme işleminin hesap kesim tarihinden önce yapılması gerekmektedir. Taksitlendirilmek istenilen peşin işlemin dönem içi işlemleri içinde bulunması ve ekstresinin kesilmemiş olması şarttır. VakıfBank  peşine taksit hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin takip statüsü normal olmalıdır. Ödemelerini 1 dönem üzeri gecikmeli yapan kişiler uygulama kapsamı içine alınmamıştır. İdari ya da takibe alınmış bir kredi kartı sahibi bu hizmetten faydalanamamaktadır.

Peşine Taksit hizmetinden faydalanılmasının ardından faiz uygulanmaktadır. Bu faiz ile birlikte müşteri limitinin aşılmaması gerekmektedir.

Kart sahibinin taksit yaptırmak istediği işlem; yansıtılacak faiz eklenip 12 aya kadar istediği sayıda taksite bölünerek ekstresine yansıtılmaktadır.

Bütün faiz bilgileri Telefon Bankacılığı tarafından veya İnternet Bankacılığı ekranında kart sahibine bildirilmektedir.

Asıl kartın yanı sıra ek kart ile yapılan alışverişler için ayrı ayrı VakıfBank  peşine taksit işlemi yapılabilmektedir.  Bir kartı aynı dönemde birden fazla işlemi taksitlendirmek için kullanmak mümkündür.

BusinessCard’lar hariç olmak üzere market, akaryakıt,  AVM, döviz, kozmetik, kumarhane, içkili yerler,  ofis malzemeleri, doğrudan pazarlama, telekomünikasyon sektörlerinde yapılan işlemler ile yurt dışından yapılan alışverişler, hediye kart, hediye çeki ve benzer şekillerde herhangi bir mal veya hizmet içermeyen ürünlerin alımında VakıfBank  kredi kartı alışveriş taksitlendirme işlemi yapılmamaktadır.

Kuyumculuk sektöründe  4, beyaz eşya alımları hariç olmak üzere elektrik, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında 6, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalar, sağlık ürünü alımları, kulüp ve derneklerde yapılan ödemeler ve vergi ödemeleri ise 9 aya kadar taksitlendirilebilmektedir.

VakıfBank  üye işyerlerinden gerçekleştirilen taksitli işlemler, nakit avans, devreden bakiye, faiz ve ücretler, puan kullanım işlemleri taksitlendirilmemektedir.

Kart sahibinin taksitlendirdiği işlemi iptal veya iade etmesi halinde iade ettiği aydan sonrası için faiz alınmamaktadır. Kalan anaparanın hepsi tek seferde kredi kartına borç olarak yansıtılmaktadır.

Taksitlendirilen tutarın, taksit sayısına göre aylık % 1.79 oranında faiz uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra KKDF+BSMV masrafları da kart sahibine yansıtılmaktadır.

About Author

Leave A Reply