Ticari Kredi Kartı Özellikleri

Ticari kredi kartları şirket sahiplerinin en çok ilgisini çeken finansal ürünler arasında yer almaktadır. Sizde şirketiniz için ticari kredi kartı çıkartmayı düşünüyorsanız ve hangi bankaların ticari kredi kartı verdiğini merak ediyor ve kimler ticari kredi kartı alabilir sorusuna cevap arıyorsanız bu yazımız sizin için bilgilendirici olacaktır. Hangi bankaların ticari kredi kartı tahsis ettiği ve kimlerin ticari kredi kartı alabildiği sorularını yanıtlamadan önce ticari kredi kartı nedir sorusunu cevaplayalım.

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Ticari kredi kartı, şirketlerin her türlü satın alımları ve genel faaliyet harcamalarında kullanabildikleri, verimliliği arttıran ve masrafları düşüren bir finansal yönetim aracıdır. Ticari kredi kartı kullanarak bireysel harcamalar ve şirket harcamaları rahatlıkla ayrılabilmekte ve çalışanlar tarafından yapılan harcamalar kontrol altına alınabilmektedir.

Kimler ticari kredi kartı alabilir sorusunun cevabı ise işletme sahipleri ve işletme yetkilileri şeklinde olmaktadır. Bu niteliklere sahip olan kimseler bankalara başvuru yaparak ticari kredi kartı sahibi olabilirler.

Ticari Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?                  

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ticari kredi kartları şirket harcamaları üzerinde kontrol sahibi olunmasını sağlamalarının yanı sıra standart kredi kartları ile taksit yapılamayan sektörlerde taksit yapılmasına olanak tanımaktadırlar. Ayrıca ticari kredi kartlarıyla yapılan harcamalardan da puan kazanmak ve bu puanları alışverişlerde harcamak mümkündür.

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar

Şirketinizin yapısına ve seçeneklerine göre en uygun kartı alabileceğiniz pek çok ticari kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Ticari kredi kartı veren bankalar arasında Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası, DenizBank, VakıfBank, Halkbank, Kuveyt Türk, Asbank, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, Fibabanka, Türkiye Finans ve Ziraat Bankası öne çıkmaktadır. Bu bankaların sunmuş olduğu ticari kredi kartı ürünlerini detaylı bir şekilde inceleyerek şirketiniz için en uygun olanı seçebilir ve nakit akışını kontrol altına alabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply