Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

0

Birçok kişi alışveriş yaparken nakit para kullanmak yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi ise kredi kartlarının taksitli alışveriş yapılmasına olanak sağlaması ve kazandırdıkları puanlarla alışverişlerin daha da avantajlı hale gelmesine olanak tanımasıdır. Kredi kartlarının tüketiciler açısından bir diğer avantajı ise acil nakit ihtiyacı doğduğunda taksitli nakit avans kullanılmasına imkan vermeleridir. Tüm bu özellikleriyle bulunmaz bir nimet olarak görülen kredi kartları bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında ise kişilerin en büyük kabusu haline dönüşebilmektedir. Bu yüzden bloke teminatlı kullanımına yönelen kişi sayısı giderek artmaktadır. Sizde bloke teminatlı kredi kartı ve teminatlı kredi kartı veren bankalar konusunda bilgi edinmek istiyorsanız makalemizin devamını okumanız yeterli.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar konusuna geçiş yapmadan önce bloke teminatlı kredi kartı hakkında kısa bir bilgi verelim. Bloke teminatlı kredi kartı aslında kullanımı açısından diğer kredi kartlarından farklı bir kart değildir. Bu kartı kullanarak taksitli alışveriş yapmanız ve puan biriktirmeniz mümkündür. Yine diğer kredi kartlarında olduğu gibi bloke teminatlı kredi kartında da yıllık aidat ödemeniz gerekmektedir. Bu kredi kartını diğer kartlardan ayıran en önemli unsur teminatlı kredi kartı veren bankalardan birine vadeli mevduat hesabı açtırmak zorunda oluşunuzdur. Banka talebiniz doğrultusunda 1 yıla kadar uzayan vade seçenekleri ile mevduat hesabı açtıktan sonra size hesabınızda bulunan paranın yarısı ile tamamını aşmayacak şekilde bloke teminatlı kredi kartı tahsis edecektir. Kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmaya devam ettiğiniz sürece hesabınızda bulunan para da değerlenmeye devam edecektir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Diğer kredi kartı başvuruları internet aracılığıyla gerçekleştirilebilirken bloke teminatlı kredi kartı için böyle bir seçenek bulunmamaktadır. Böyle bir karta sahip olabilmek için mutlaka bloke teminatlı kredi kartı veren bankalardan birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Tüm bankaların bloke teminatlı kredi kartı uygulaması bulunmadığı için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bloke teminatlı kredi kartı veren bankaları belirleyebilir ve en uygun bulduğunuz bankayı seçerek kredi kartınıza kavuşabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply