TEB 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Türk Ekonomi Bankası sunduğu hizmetlerle dikkatleri üzerinde toplamayı sürdürüyor. Gerekli şartlar yerine getirildiğinde en kolay kredi veren bankalardan birisi olan TEB ile sizde parasal sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Taşıt kredisinden ihtiyaç ve konut kredisine kadar çok sayıda konuda sizde TEB desteğini alabilir ve hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz. TEB tarafından verilen 120 ay vadeli 100.000 TL ev kredisi ürününü ele alalım. Ev almak isteyenlere çok uzun vade imkanı ile verilen bu kredi sayesinde çok sayıda insan kendi evinin sahibi olma fırsatını yakalamaktadır. Konut kredisi kullanma düşüncesinde olanlar bu kredinin özelliklerini incelemelidir.

120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi

TEB 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisinin faiz oranı % 0,95 olarak belirlenmiştir. Yıllık Maliyeti % 14,03 olmaktadır. Aylık geri ödeme miktarı 1400 TL, toplamda geri ödenen tutar ise 169, 196 TL’dir.

TEB Konut Kredisi Başvurusun Sırasında İstenen Belgeler

TEB tarafından verilen 120 ay vadeli konut kredisi imkanından yararlanmak isteyenlerin hazırlaması ve bankaya sunması gereken evraklar bulunmaktadır. Bankanın talep ettiği bu evrakları hazırlayamayanların krediden yararlanma olanağı bulunmamaktadır. Konut kredisi başvurusu yapanlardan talep edilen belgeler ise şu şekildedir.

  • Nüfus Cüzdanı (Kimlik veya ehliyet
  • İşyeri tarafından onaylanmış maaş bordrosu
  • Konut kredisi kullanılarak satın alınmak istenilen evin tapu fotokopisi

Kredi başvurusu esnasında banka sizden ek belgelerde talep edebilir. Kefil getirmenizi de istemeleri halinde kefilin de bu belgeleri hazırlaması ve bankaya sunması gerekmektedir. Ancak genelde kefil istenmemektedir.

TEB 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanacak olanların sigorta yaptırması zorunludur.

TEB Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB şubesine giderek, TEB konut kredisi başvurusunu gerçekleştirebileceğiniz gibi dilerseniz TEB’in web sitesine giriş yaparak yine konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

En kolay kredi veren bankalar içinde bulunan TEB’in sunduğu olanakları kullanıp sizde kendi evinizde yaşamaya başlayabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply