QNB Finansbank Meyve/Bağ Kredisi

Bankalar müşterilerinin çeşitli konulardaki ihtiyaçlarını gidermek için birçok kredi ürünü sunmaktadırlar. Tarım kredisi de bu krediler arasında yer almaktadır. Finansbank tarım kredisi denildiğinde öne çıkmayı başaran bankalar arasındadır. Bunda sunmuş olduğu kredi ürünlerinin çeşitliliği, sunmuş olduğu cazip şartlar, uygun faiz oranları ve uzun vade süreleri etkili olmaktadır. Finansbank tarım kredisi ürünleri İşletme Kredileri ve Yatırım Kredileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu yazımızda sizlerle İşletme Kredileri arasında yer alan Meyve/Bağ Kredisi’nin detaylarını paylaşacağız.

Meyve/Bağ Kredisi Nedir?

Finansbank tarafından meyve ve bağcılık üretiminde ihtiyaç duyulan finans desteğini sağlamak amacıyla geliştirilen kredi ürününe Meyve/Bağ Kredisi adı verilmiştir. Bu krediyi kullanarak gübre, ilaç, işçilik giderlerinizi karşılayabileceğiniz gibi makine ve ekipmanlarınızın bakım, onarım ve yakıt giderlerini de karşılamanız mümkündür. Ayrıca Meyve/Bağ Kredisi ile ürünlerinizin toplama, tasnif, ambalajlama, depolama, nakliye ve pazarlama masraflarını ödeyebilirsiniz.

Meyve/Bağ Kredisi’nin Özellikleri

Finansbank Meyve/Bağ Kredisi  üretim maliyetinin %85’ini karşılayan bir Finansbank tarım kredisi ürünüdür. Maksimum kredi vadesi 36 ay olan Meyve/Bağ Kredisi’nin ödemelerini 1, 3, 6 ve 12 ayda bir gerçekleştirebilirsiniz.  

Meyve/Bağ Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Finansbank Meyve/Bağ Kredisi için bankanın talep ettiği bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeleri nüfus cüzdanı fotokopisi, çiftçilik belgesi ve çiftçi kayıt sistemi belgesi (ÇKS belgesi) olarak sıralayabiliriz. Finansbank şubesinde kredi başvurusu için yapılacak değerlendirmenin ardından eğer gerekli görülürse ilave belgeler ve teminat talep edilmesi de söz konusu olabilecektir.

Finansbank Meyve/Bağ Kredisi’nin yanı sıra başka ihtiyaçlara hitap eden tarım kredisi ürünleri de sunmaktadır. Bu kredi ürünleri şunlardır: Gelire Endeksli Tarım Kredisi, Organik Tarım Kredisi, Sözleşmeli Üretim Kredisi, Bitkisel Üretim Kredisi, Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi, Besicilik Kredisi, Arıcılık Kredisi, Süt Hayvancılığı Kredisi, Sera Kredisi, Su Ürünleri Avcılığı Kredisi, Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi, Çek Kredisi, ÇiftçiNakit Kredisi, Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi (BCH) ve Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı (KMH. Bunların yanı sıra üreticilere yönelik ticari kredi kartı ürünü de bulunmaktadır.

Tüm bu kredi ürünleri ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizde yer alan kategorileri inceleyebilir ya da arama motorumuzdan faydalanabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply