QNB Finansbank Arıcılık Kredisi

0

QNB Finansbank sunmuş olduğu tüm hizmet ve ürünler ile müşteri memnuniyetini yakalamayı başaran bir banka olarak göz doldurmaktadır. Çeşitli ihtiyaçlara hitap eden kredi ürünleri Finansabank’ın en çok rağbet gören ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle çiftçilere ve üreticilere yönelik olarak sunmuş olduğu tarım kredisi ürünleri uygun şartlarıyla dikkat çekmektedir. Finansbank tarım kredisi ürünleri İşletme Kredileri ve Yatırım Kredileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu yazımızda arıcılık yapanlara özel olarak sunulan bir kredi ürünü olan Arıcılık Kredisi’ni ele alacağız.

Arıcılık Kredisi Nedir?

Arıcılık Kredisi, Finansbank’ın arı yetiştiricilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği bir kredi ürünüdür. Arıcılık yapıyorsanız bu krediden faydalanarak sezon içinde kovan, nakliye, ana arı ya da arı kolonisi alımı, balmumu, şeker gibi tüm üretim giderlerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Arıcılık Kredisi’nin Özellikleri

Finansbank Arıcılık Kredisi işletme maliyetinin %85’ini karşılamakta olup, maksimum kredi vadesi 24 ay olarak belirlenmiştir. Ödemeleri ise 1/3/6/12 ayda bir yapılabilmektedir.

Arıcılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Finansbank Arıcılık Kredisi için bazı belgelere ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleri nüfus cüzdanı, arıcılık kayıt sistemi belgesi/Arıcılar Birliği’nden alınacak arıcı kimlik belgesi ve proforma fatura/satış teklif mektubu/alım satım tutanağı şeklinde sıralayabiliriz. Finansbank şubesinde yapılacak değerlendirmeden sonra gerekli görülmesi halinde ek belgeler ve teminat da talep edilmesi söz konusu olabilmektedir.

Arıcılık kredisinin yanı sıra Finansbank’ın sunmuş olduğu ve farklı ihtiyaçlara hitap eden İşletme Kredileri mevcuttur. Bu krediler şunlardır: Gelire Endeksli Tarım Kredisi, Sözleşmeli Üretim Kredisi, Organik Tarım Kredisi, Bitkisel Üretim Kredisi, Meyve/Bağ Kredisi, Besicilik Kredisi, Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi, Süt Hayvancılığı Kredisi, Sera Kredisi, Su Ürünleri Avcılığı kredisi, Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi, Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı, Tarımsal Borçlu Cari Hesap Kredisi, ÇiftçiNakit Kredisi ve Çek Kredisi. Finansbank ayrıca üreticilere özel olarak ticari kredi kartı da sunmaktadır.

Tüm Finansbank hizmet ve ürünlerinin yanı sıra diğer bankaların hizmet ve ürünleri hakkında bilgi sahibi olmak, güncel finansal konularla ilgili fikir edinmek için sitemizde yer alan kategori başlıklarını incelemeniz ve arama motorumuzu kullanmanız yeterli olacaktır.

QNB Finansbank Bitkisel Üretim Kredisi

About Author

Leave A Reply