Passolig Nedir? Nasıl Alınır?

Taraftarların sevdikleri kişilerle birlikte güvenli bir şekilde stadyumlara girmelerini ve istedikleri karşılaşmayı olumsuzluklardan uzak ve huzurlu bir şekilde izlemelerini sağlayan karta Passolig Kart adı verilmektedir. Passolig Kart gerek kulüplere gerekse de taraftarlara büyük fırsatlar ile ayrıcalıklar sunmaktadır. Passolig Kart sadece Türk futbolunu maddi kazanç sağlamakla kalmayıp tribünlerin huzur ve güvenliğini de en üst seviyeye çıkartmaktadır.

14 Nisan 2014 tarihinde hayata geçirilen yasal düzenleme ile maçlara artık sadece Passolig Kart ile girilebilmektedir. Bu sayede bilet basılması sona ermiş ve maçlar elektronik biletlere tanımlanmış durumdadır. Bu sayede müsabakalara beklemeden ve hızlı bir şekilde girmek mümkün olmaktadır.

Maç biletleri Passolig Kart sahiplerinin kartlarına otomatik olarak yüklenmektedir. Ayrıca kombine biletler de Passolig kartlara tanımlanmaktadır. Satın aldığınız maçın bilgileri ve tüm detayları e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilmektedir. Dilerseniz maç günlerinde stadyumlarda bulunan el terminalleri sayesinde bilet bilgilerinizin yazılı çıktısını da kolayla alabilirsiniz.

Bu avantajlarının yanı sıra Passolig Kart anlaşmalı şehirlerde bulunan toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak da kullanılabilmekte ve özel kampanyalardan faydalanılabilmektedir. Passolig Kart sahipleri dilerlerse bu kartlarını kredi kartı olarak da kullanabilmektedirler.

Passolig Nasıl Alınır?

Passolig nereden alınır sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz. Passolig Kart almak için passolig.com.tr veya N Kolay iş yerlerinden başvuru yapabilirsiniz.

Passolig  Karta passolig.com.tr’den başvuru yapmak için: sitede yer alan “Hemen Al” butonuna tıklamanız ve başvuru formuna bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Cep telefonunuza gelecek olan SMS şifresini ilgili alana yazarak ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. Kart tipinizi seçip fotoğrafınızı yükledikten sonra ödemenizi kredi kartınızla, nakit ya da promosyon koduyla yapabilirsiniz. Kartınız belirttiğiniz adrese kurye aracılığı ile gönderilecektir. Pasaportları ile başvuru yapan yabancı uyruklu kişiler kartlarını stadyum gişelerinden alabilmektedir.

N Kolay İşyerlerinden Passolig Kart başvurusu yapmak için öncelikle nkolay.com.tr’ye giriş yapmanız ve size en yakın N Kolay iş yerini bulmanız gerekmektedir. N Kolay iş yerlerinde bulunan kiosk üzerinden başvuru bilgilerinizi doldurup kart tipi ve takımınızı seçmeli ve fotoğrafınızı çekip başvuru formuna eklemelisiniz. Passolig Kart için ödemeyi dilerseniz kredi kartınızla, dilerseniz nakit olarak ya da promosyon koduyla gerçekleştirebilirsiniz. Passolig Kart kurye ile bildirmiş olduğunuz adrese teslim edilecektir. Pasaportlarını kullanarak başvuru yapan yabancı uyruklu kişiler ise kartlarını stadyum gişelerinden teslim alabilmektedir.

About Author

Leave A Reply