Kredi Puanım 400 Kredi Çekebilir Miyim?

Yetersiz kredi puanı sebebi ile bankaların sağladığı kredi ürünlerinden yararlanamayanların sayısı bir hayli fazladır. Kredi notunuz düşükse ve kredi alıp alamayacağınızı merak ediyorsanız bu yazımızı okumayı sürdürmelisiniz.

Kredi Notu Neden Önemli?

İlk olarak kredi notu neden önemli konusunu ele alalım. Kredi puanı kişinin geri ödeme alışkanlığının bir göstergesidir. 9 banka tarafından kurulan Findeks kredi skoru konusundaki tek yetkilidir. Findeks kredi notunu belirlerken bireylerin tüm finansal geçmişini masaya yatırıp detaylı şekilde incelemektedir. Yapılan inceleme ve analizlerin sonucunda kişinin geri ödeme alışkanlığını gösteren kredi notu ortaya çıkmaktadır. Borçlarını zamanında ödemeyen kişilerin kredi puanı düşük olarak belirlendiği için doğal olarak banklar kredi notu az olan kişilere kredi verme konusunda istekli olmamaktadır. Kredi notum düşük kredi alabilir miyim veya kredi puanım 400 bankalar bana kredi verir mi tarzı çok sayıda soru sorulmaktadır. Şimdi kredi puanı 400 olanların kredi çekme şanslarını inceleyelim.

Kredi Puanım 400 Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi puanı 0 ile 1900 arası olarak belirlenmektedir. Kredi notu 400 olanlar 1 ile 699 puan arası olan en riskli guruba dahildirler. En riskli gurupta yer alanlarınsa kredi çekme şansı çok zayıftır hatta imkansıza yakındır. Kredi notu 400 olanların acilen kredi puanlarını arttıracak adımlara yönelmesi gerekmektedir. Aksi halde ihtiyaç kredisinden konut kredisine kadar çok sayıda kredi imkanından faydalanma şansını kaybedebilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için muhakkak kredi notuna gereken alaka gösterilmedir. Ayrıca kredi notu yüksek olan kişilerin bankaların kredi ürünlerinden çok daha uygun vade ve faiz imkanları ile yararlanabildiği de unutulmamalıdır.

About Author

Leave A Reply