EFT

Hafta Sonları EFT Yapabilir Miyim?

EFT işlemleri günlük hayatı kolaylaştıran bankacılık hizmetleri arasında bulunuyor. EFT ile para transferleri hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Para göndermek isteyenler şubeye bile gitmelerine gerek kalmadan EFT işlemi yapabilmektedir. Ev veya iş yerinizden sizde akıllı telefonlarınızı kullanarak ya da bilgisayarlarınız gibi teknolojik cihazlarınızla kolaylıkla EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankanızın sunduğu bu hizmetten faydalanıp işlerinizi kısa zamanda halletmek sizin elinizde. EFT ve havale işlemleri birbirleri ile sıkça karıştırılmaktadır. Havale işlemi aynı bankalar arasında yapılmaktadır. EFT ise başka bir bankada bulunan bir hesaba para göndermek amacı ile kullanılmaktadır. Başka bankadaki bir hesaba para gönderimi için sizde EFT işleminden yararlanabilirsiniz. peki hafta sonu EFT yapılabilir mi? İşte bu sorunun cevabı!

Hafta Sonları EFT Yapılır Mı?

EFT saatleri içinde EFT işlemi yapıldığında para transferi çok aşırı yoğunluk dahi olsa dakikalar içinde tamamlanmaktadır. EFT saatleri dışında yapılan işlemlerse izleyen ilk iş gününe kadar bekletilmektedir. Hafta sonu EFT yaptığınızı düşünelim. Hafta sonu EFT yaptığınızda işleminizin onaylanması ilk iş gününe kadar beklemeye alınacaktır. Resmi tatiller, bayramlar ve hafta sonları yapılan tüm EFT işlemleri için bu geçerlidir. İşlerinizin sekteye uğramadan devam edebilmesi için sizde EFT ile para yollamak istediğinizde bu konuyu dikkatte almalı ve bankanızın belirlediği EFT saatlerinde para göndermelisiniz.

EFT Saatleri

Bankaların EFT saatleri birbirlerinden farklılık göstermektedir. Bankanızın EFT saatini bilmeli ve para yollarken belirlenmiş olan zaman aralığında EFT yapmalısınız. EFT işleminizi EFT saatleri dışında gerçekleştirmeniz durumunda işlemin tamamlanması adına beklemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Garanti Bankası’ndan İş Bankasına, VakıfBank’tan Yapı KREDİ Bankasına kadar tüm bankaların EFT saatleri öğrenmek için sizde EFT Saatleri başlıklı yazımıza giriş yapabilirsiniz.

About Author

Leave A Reply